Zápasy 13. 4. Háje a Braník

21.04.2019

V sobotu 13. 4. jsme měli na Tempu hned dva zápasy po sobě. Nejprve jedna parta hrála zápas s klubem FC Háje a poté druhá s ABC Braník.

První zápas byl postaven na tři hřiště. Na každém hřišti byly 4 florbalové branky a hrálo se systémem 3vs3. Nejdůležitější pro nás byl poznatek, že jsme sobě našli dalšího fajn soupeře na přátelská utkání, který je na podobné úrovni a s jejichž trenérem je dobrá komunikace na rozdíl od Cydliny. Kluci, kteří se stále učí základní dovednosti s míčem, měli možnost v tomto zápase zkoušet si v tréninku učené dovednosti. Občas proti sobě měli slabšího protivníka, poté zas sobě rovného nebo malinko silnějšího, ale vždy to byl takový rozdíl, aby to bylo optimální pro rozvoj všech. Tento zápas nám také ukázal, že více kluků by již mohlo zvládat systém 4+1 a proto se s ním budeme více seznamovat. Kluci si zápas užili a u některých byl znatelný pokrok v tom, že už jen nečekali, ale rychle vyváželi míč do volna a také, že si dokázali všímat volné branky a nestříleli pořád jen do té obsazené.

Druhý zápas se pak stejně jako ten první odehrál na čtvrtiny. Akorát na dvou hřištích systémem 4+1. Hned po první čtvrtině jsme zjistili, že Braník neměl hřiště rozdělené tak, aby to pro oba týmy na obou hřištích bylo rozvíjející. Jejich trenér na to reagoval a myslím, že na jednom hřišti se pak hra více vyrovnala a pro kluky to tak byla větší výzva (což jsme uvítali). Na druhém jsme byli po zbytek zápasu dominantnější, ale bylo dobré, že tam soupeř měl také jednoho až dva kluky, kteří to našim znepříjemňovali a nutili je k větší snaze ve zkoušení si dovedností (převážně v rychlosti s míčem). Bohužel někteří z našich například při střelbě spoléhali pouze na to, že když dají velkou ránu, tak to bude gól i bez míření. Do budoucna to však není dobrý návyk, protože brankáři se budou zlepšovat a nám již nebude stačit dát do míče pouze velkou ránu. Proto se i v takovýchto zápasech snažíme s kluky bavit o tom, jestli se před střelou podívali, kde je v brance volné místo.