Zápas na Xaverově 8. 9.

11.09.2019

První mistrovské utkání 4+1 v soutěži odehráli naši kluci na dvě hřiště proti Xaverovu. Utkání po herní stránce ukázalo, že kluci mají velikou chuť hrát a dávat góly. To dokazuje i přes padesát vstřelených branek. Podle slov trenérů Petra a Tomáše se kluci dobře vypořádali s počátky dělení na "posty" předních a zadních hráčů. Nám jde především o to, aby zadní hráči nenechávali za sebou volné hráče a aby tomu dokázal napomáhat i brankář. Obsazením či zavoláním na zadňáky. Je dobře, že se také kluci pokoušeli od branky rozehrávat po zemi. Občas z toho dostali gól, ale aspoň je to pro ně ponaučení, že se příště musejí rozhodovat rychleji. :-) Kluci také ukázali veliký posun v rozehrávání rohů a obsazování hráčů (při rozehře od soupeřovi branky, z rohu nebo z autů). Primární je pro nás stále odvaha v soubojích 1 proti 1 a dravost v momentě, kdy míč nemám a jsem soupeři nejblíž. Věřím, že kluci předvedou zdravé sebevědomí a chuť hrát i v nedělním zápase proti Bohemians, se kterými jsme se už párkrát potkali.