Utkání se Žižkovem 13. 10.

13.10.2020

V neděli 11. 10. jsme odehráli na nějakou dobu poslední utkání se Žižkovem v jejich areálu na Vítkově. Rodiče z našeho týmu přistoupili k vládním opatřením zodpovědně a v průběhu utkání se nezdržovali v areálu, bohužel tým soupeře se stejně nezachoval. Spravedlivé to samozřejmě nebylo, ale s tím jsme na místě nemohli nic udělat. Chtěl bych ještě poděkovat p. Vaňkovi za vlastní iniciativu natočení obou našich hřišť (viz odkazy níže).

Toto utkání se mi nehodnotí snadno, protože každý z našich týmů odehrál zápas odlišně. Zatímco jedna parta se po tři čtvrtiny urputně rvala se soupeřem o každý míč (tomu odpovídá i poločasový výsledek 2:1), tak druhá hrála po celé tři čtvrtiny vesměs jednoznačné utkání. Při poslední čtvrtině a výměně soupeřů se to otočilo. Parta, která dala za první tři čtvrtiny pouze 3 góly jich nasázela v poslední 11 a druhý tým, který byl první tři čtvrtiny dominantní v poslední čtvrtině značně ztrácel.

Na hřišti kde jsem začínal, byli kluci od počátku zaražení, chybělo nám větší sebevědomí, důraz v osobních soubojích a občas to chtělo zvolit lepší řešení. Často se nám poslední dobou stává, že kluci jdou sami na brankáře a v momentě, kdy už by měli vystřelit, tak ještě míč vedou až o něj nakonec přijdou. I když se jim zejména třetí čtvrtina nepovedla, tak bych chtěl kluky pochválit, že to nevzdali a v závěru utkání zabojovali.

Na druhém hřišti, kde jsme byli celou dobu lepším týmem, mě zaujalo, že kluci, kteří do branky normálně moc nechodí, dokáží i z pozice brankáře krásně a rychle rozehrávat, vyjíždět a i dát gól. Celé utkání si tento tým pokazil poslední čtvrtinou, kdy kluci přestali úplně hrát. Mrzí mě především obdržené góly, kdy soupeř vystřelí, brankář míč vyrazí a všichni kluci jen koukají na to, co se s míčem stane. Na těchto situacích musíme ještě zapracovat. Kluci mají zápas natočený, tak by bylo fajn, aby se každý z nich mohl podívat alespoň na kousek, je to pro ně zajímavá zpětná vazba.:)

© 2018 Worlds Collide. Všechna práva vyhrazena.