Utkání se Spartou

19.10.2021

Ve středu jsme poprvé zavítali do parádního fotbalového areálů na Strahově, kde hraje svá domácí utkání AC Sparta Praha. Cele utkání jsme odehráli na dvě hřiště. Jeden tým hrál proti stejně starým sparťanům a druhý proti o rok mladším, kteří tuto soutěž běžně hrají.

Utkání proti 2012

Utkání začalo ve velkém tempu, prvních 10 minut se hrál opravdu vyrovnaný zápas. Vše zlomil gól domácích nejprve na 1:0 a poté taky na 2:0. Pak už byl až do konce první a vlastně i druhé čtvrtiny dominantní pouze domácí tým. Naši kluci si hru velmi komplikovali rozehrávkou z poloviny hřiště, kdy míč vždy směřoval až na obránce. Z toho (následkem toho) jsme inkasovali více zbytečných branek za sebou. První poločas byl tedy jednoznačný ve prospěch domácích.

Druhý poločas měl úplně odlišný herní obrázek. Kluci zlepšili kombinaci a více využili velikosti hřiště. Velkým zlepšením bylo také postavení při rozehrávce od domácí branky, kdy jsme měli výborně obsazený nebezpečný prostor a gólman mnohdy volil velmi těžké řešení rozehrávky. Z toho jsme pak získali míč a mohli dat i gól. Kluci hráli skvěle důrazně a včas dostupovali hráče soupeře. Náš brankář byl výborně vystoupený a svým postavením ničil soupeřovy šance na vystřelení gólů. Třetí čtvrtinu jsme vedli 2:0, ale bohužel soupeř těsně před jejím koncem dorovnal na 2:2. Poslední čtvrtinu a závěr poločasu už byl v podstatě hraný hlavně na soupeřově polovině. Bohužel jsme nevyužili spoustu velmi dobrých šancí. Přesto kluci poslední čtvrtinu vyhráli 2:1 a zasloužili si naší velkou pochvalu za celý druhý poločas.

Utkání proti 2013

Na druhé polovině hřiště jsme měli se Spartou velké problémy. Vůbec se nám nepodařilo zachytit začátek utkání a dostávali jsme jeden gól za druhým. Přesto jsme si ale vytvářeli poměrně dost šancí, které jsme však nedokázali proměnit. Změna nastala až od třetí čtvrtiny utkání. Tempáci konečně začali střílet góly a dělat Spartě problémy. Kluci se "zdravě" naštvali, přidali na důrazu, rychlosti a odvážnosti. Poslední čtvrtinu se nám dokonce podařilo vyhrát. Přestože nám Sparta ukázala výkonnostní extratřídu, kluky chválím za to, že utkání nevzdali a ke konci byli víc než vyrovnaným soupeřem. Taková utkání potřebujeme.