Utkání s Žižkovem

25.10.2021

V sobotu přijela na Tempo Viktorka Žižkov. V dřívějších utkáních jsme s týmem Žižkova neměli nikdy herně větší problémy. Nyní jsme však hráli i proti hráčům, kteří byli delší dobu posunutí o ročník výš. To znamená, že hráli o rok déle 5+1 a byli více naučení hrát tvrdě. Snažili jsme se postavit dvě přibližně vyrovnané hřiště a jelikož nám chybělo hodně hráčů pro nemoc, bylo nutné oslovit několik hráčů z ročníku 2013.

V první poločase jsme proti silnějšímu hřišti Žižkova prohráli v poměru 5:7. Byl to také poločas plný zvratů. Žižkov vedl 3:0, ale kluci dokázali do konce první čtvrtiny dorovnat na 3:3. Do druhé čtvrtiny vstoupili naši hráči daleko lépe a zodpovědněji z hlediska napadání, bránění a roztahování hřiště při držení míče. Znamenalo to vedení 5:3. K vidění byla spousta pěkný kombinací i kliček.  Avšak po sérii nákopů a odražených míčů kluci poločas nakonec prohráli 5:7. Proti slabšímu hřišti Žižkova se naší druhé partě dařilo daleko lépe a poločas vyhrála 11:7, kdy po první čtvrtině vedla už 5:0, ale pak do konce poločasu značně polevila ve svém nasazení a druhou čtvrtinu vyhrál soupeř těsně 7:6.

Druhý poločas se kluci na obou hřištích herně zlepšili. Nedostávali jsme už tolik zbytečných gólů a přidali i střelbu z větší vzdálenosti, která v prvním poločase chyběla. Oba naše týmy nakonec vyhráli a celkový výsledek byl 30:18 v náš prospěch. Musím pochválit celý tým a chtěl bych zdůraznit hlavně dobrou adaptaci kluků z 2013, kteří běžně 5+1 nehrají. Nedělal jim problém větší důraz a ani rychlejší práce s míčem. Líbila se nám také odvážná rozehrávka od branky, ve které všichni kluci od začátku sezóny udělali obrovský pokrok!