Utkání s RMSK Cidlina Nový Bydžov

30.01.2022

Důraznější a efektivnější soupeř

V sobotu ráno 22. 1., jsme u nás doma na Tempu přivítali soupeře RMSK Cidlina Nový Bydžov. I přes početné omluvenky jsme poskládali sestavy na dvě hřiště a byli zvědaví, jak se kluci v přátelském utkání proti nám neznámému soupeři budou prezentovat.

Jedno hřiště

Už první minuty napověděli, že půjde o zápas velmi těžký. Soupeř byl houževnatý, zodpovědný a velmi rychle naše hráče dostupoval. Neustálý tlak nám nedovolil plynule hrát a kupily se zbytečné chyby. Zejména vlastní autová vhazování, která trénuje už od loňské zimy, posílala soupeřovy hráče do brejků na naši branku.

Celé utkání provázely nepřesnosti a my jsme se nedokázali do utkání dostat. Od kluků nám chyběly jak kvalitní individuální výkony, tak hlavně týmové sepjetí a chuť s výsledkem něco udělat. V momentech utkání, které už snesly přísnější měřítka a vypadalo to, že se nám podaří převzít otěže utkání, soupeř vždy velmi efektivně potrestal sebemenší zaváhaní a nedovolil nám vytvořit si tlak.

Druhé hřiště

Na druhém hřišti se nám podařilo zvítězit, přestože obraz hry byl po celou dobu utkání víceméně vyrovnaný. Od kluků nám chyběla větší rychlost a přesnost. Přesto nás potěšily některé povedené akce především z křídelních prostorů.

Soupeř v celkovém součtu zaslouženě vyhrál. Do dalších zápasů se musíme jednoznačně zlepšit v osobních soubojích a nedělat tak velké množství zbytečných chyb.

Jan Pšenčík