Ondrášovka Cup (kvalifikace) - Liberec 8. 10.

10.10.2019

V domácím prostředí jsme v předkole turnaje postoupili z druhého místa do kvalifikace Ondrášovka Cupu. Čekal nás tedy výlet do Liberce. Na výlet jsme vyrazili minibusem. Pro celý náš tým zajímavé zpestření. V Liberci nás čekalo severské počasí, ale kluci se s tím popasovali na výbornou. Odehráli celkem 7 zápasů a z toho získali 6 výher a 1 remízu. Dokázali nastřílet celkem 43 gólů. Zajímavé porovnání pro nás bylo zejména s týmy ligových klubů Liberce a Jablonce. Byly také herně největší výzvou. Kluci ukázali, že i když prohrávají, tak zápas není ztracený a dokážou hrát odvážně dál a zápas také otočit. Chceme je dál učit, že se nemají bát "silného" názvu klubu, protože ten zápas nerozhoduje. Občas přišlo z naší strany zbrklé odkopnutí míče, které normálně v zápasech našeho týmu moc k vidění není, ale věřím, že na tom ještě zapracujeme. Kluci musí pochopit, že to je akorát ztráta míče. Nechceme, aby v práci s míčem rozlišovali trénink, zápas či sebekvalitnější turnaj. Musím je pochválit nejen za odvahu a individuální dovenosti, ale hlavně také za bojovnost, kterou v Liberci předvedli. I díky bojovnosti dokázali tento turnaj vyhrát.

Chtěl bych poděkovat rodičům, kteří klukům v průběhu turnaje fandili a zároveň nám pomáhali střídající kluky udržet v teple. Zajistili také dopravu a oběd v místě konání.