Zápas s Duklou Praha 4. 5.

06.05.2019

V sobotu 4. 5. jsme na Tempu odehráli zápas proti FK Dukla Praha. Hrálo se na dvě hřiště systémem 4+1.

Dukla má stejně jako my hodně široký kádr, a proto měla na zápase pouze polovinu svých hráčů. Našim klukům se od počátku dařilo v útočné fázi a díky tomu také nastříleli spoustu branek. Snažíme se, aby se kluci neuspokojili jen s tím, že dají gól, ale chceme je učit hlavně mířit a sledovat kam do branky chtějí vystřelit. Brankáři budou do budoucna šikovnější a klukům už nebude stačit dát jen ránu na bránu bez koukání.

Protože už kluci mají větší formu hry zažitou a chápu taktické základy hry, snažíme se s nimi ve hře řešit detaily. Kluci nám většinou velmi pohotově a správně odpovídají na kladené otázky. Často to dokáží rovnou přenést i do hry. To je znamení, že se rozvíjejí nejen technicky, ale také mentálně.

V zápase s Duklou jsme řešili hlavně přepínání po ztrátě míče (snaha hned vybojovat míč zpět), co znamená udělat kličku včas a proč bychom měli po kličce zrychlit. Také odvahu udělat kličku více než jednomu soupeři.  S některými jsme už také řešili jak by se měli zachovat když udělají kličku a mají před sebou hodně místa a jak když kousek před nimi stojí hráč. Mnoho kluků už správně odpovídalo, že když mají volno a chtějí zrychlit, mohou si míč dát dál od nohy. Naopak když je před nimi více hráčů, není dobré posouvat si míč dál.

Velkou radost nám udělalo, když jsme viděli, že naši brankáři jsou odvážní a vyráží s míčem pohotově od branky (občas dokonce vstřelili i gól). Chválíme je také za to, když jsou nejblíže naší brance kousek za spoluhráči a při ztrátě míče dokáží pronikajícímu soupeři míč odebrat dříve než je schopen vystřelit.