Zápas proti dívkám Braníku 8. 9.

12.09.2019

V neděli nás čekali hned dvě premiérová utkání obou našich týmů v soutěžích. Proto se museli i trenéři rozdělit. Barcelona se vydala na zápas s děvčaty z Braníku. Některé z dívek byly i o dva roky starší. Naši kluci se však nezalekli a ukázali, že dravost se silnějšími a většími protihráčkami jim není cizí. Původně jsme měli hrát 4+1, ale vzhledem k počtu nominovaných hráčů jsme se dohodli na systému 3vs3 na dvou hřištích. Kluci tedy nestřídali a odehráli všechny čtyři čtvrtiny. Bylo vidět, že někteří z kluků se už začínají ve hře orientovat lépe než v loňské sezóně. Například i když měl soupeř míč, kluci se vždy nezaměřovali jen na něj, ale dokázali vnímat a obsazovat i hráčky bez míče. Vyváželi míč do volna a po překonání soupěřek i efektivně zrychlovali. Párkrát byla z naší strany k vidění i hezká individuální akce přes celé hřiště zakončená gólem. Přešně s tímto záměrem jsme se rozdělili na dvě zápasové skupiny. Aby se každé z dětí mohlo rozvíjet svým individuálním tempem a mělo radost ze hry. Tento zápas to jen potvrdil. V sobotu se s kluky vydáme na Háje, kde se budeme chtít fotbalem bavit stejně jako na Braníku. :-)