Turnaj v Dolních Břežanech

11.12.2018

V neděli 9. 12. jsme se zúčastnili turnaje v Dolních Břežanech, kde mají velmi krásnou novou halu. Je velká škoda, že pořadatelé nechali hrát děti na tak obrovském hřišti. Místo toho, aby efektivně využili tělocvičnu a postavili hřiště dvě. Postupně jsme sehráli zápasy s týmy: D. Břežan, Vestce, K. Přívozu a ELFA. V prvních utkáních jsme se se systémem 4+1 seznamovali. V dalších utkáních už bylo na některých klucích vidět, že již systém hry lépe vnímají, stejně tak jako obrovité hřiště. Musím kluky pochválit, protože oproti ostatním týmům mají naši kluci za sebou pouze pár zápasů v tomto systému a nemají s tím zatím ještě takovou zkušenost. Důležité je, aby při držení míče nenabíhali všichni ke spoluhráči s míčem, ale hledali si volný prostor, kde nejsou protihráči. Naopak po ztrátě míče by se kluci měli snažit jej co nejrychleji získat zpět. Někteří to chápou více a někteří méně. Je to přirozené a budeme na tom postupně více pracovat. Děti se to nejlépe naučí hrou samotnou a vhodnou komunikací s námi trenéry. Na tomto turnaji jsme obsadili čtvrté a páté místo. Věřím, že to pro kluky bylo pozitivním zážitkem a také dobrou zkušeností.