Turnaj v Dolních Břežanech 9. 3.

09.03.2019

 V sobotu 9. 3. jsme se znovu zúčastnili turnaje v Dolních Břežanech a to hned se třemi týmy. Tentokrát v systému hry 3vs3 na třech hřištích, který nám byl daleko bližší než posledně, když jsme hráli 4+1 na obrovském hřišti. Měli jsme až na Vlašim úplně stejné soupeře jako posledně: Vestec, ELFA, D. Břežany.

  Bylo zajímavé naše hráče pozorovat se stejnými protihráči jako před třemi měsíci. Naši kluci byli oproti prosinci sebevědomější a celkově měli ve hře daleko větší přehled, což mohlo být také způsobeno jiným systémem hry. Stále se snažíme povzbuzovat v nich sebedůvěru v kličkách a situacích 1vs1. Ve hře všech našich týmů bylo vidět spoustu dobrých věcí: vedení míče do volného prostoru, výběr místa při držení míče spoluhráčem, kličky, po ztrátě ihned snaha získat, při obsazené brance snaha vystřelit do druhé volné a také několik hezkých cílených přihrávek a samozřejmě kolem 100 vstřelených gólů!

  Z pohledu taktiky si naši kluci při rozehře soupeře zpoza branek mnohdy všímali pouze hráčů s míčem a nechávali za sebou další dva volné hráče z čehož pak pramenily obdržené góly. To ovšem vůbec nevadilo, protože nám to posloužilo opět jako učební prostředek a kluci se v tom průběhem turnaje zlepšovali čím více jsme se o tom bavili. Rodiče si také mohli všimnout, že některé týmy nechávali jednoho svého hráče pořád u branek soupeře - ten sice dal spoustu gólů, ale kolik asi zkusil kliček a situací 1vs1, co všechno se tím tedy naučil? Dále pak také jiný tým nechával jednoho hráče stále těsně před svými brankami, aby se zabránilo gólům... Výsledek? Hráč si téměř nezahrál a gólům nezabránil. Naší snahou bylo, aby děti byly stále ve hře (ne pouze na jednom místě kvůli výsledku). Měli především úkol být "dravci" a po ztrátě míče se ho ihned snažit získat zpět.

  Výsledky se na tomto turnaji nevyhlašovaly a každé dítě obdrželo pamětní medaili. Tento turnaj z našeho pohledu hodnotím velmi kladně a těším se na další podobné akce. Ve společnosti dětí a rodičů velmi přijemně strávená sobota. :-)