Turnaj Koloděje 30. 3.

01.04.2019

V sobotu 30. 3. jsme se se dvěma týmy zúčastnili turnaje v Kolodějích, který byl rozdělen do dvou skupin (od 8 a od 11). Bohužel pořadatelé turnaje vůbec nezvládli organizaci. Mezi zápasy především v první skupině byly dlouhé prodlevy a pro druhou skupinu začal turnaj s velkým zpožděním.

První skupina dětí hrála celkem šest zápasů po třinácti minutách. Druhá pak celkem čtyři zápasy po osmnácti minutách. Kluci ve většině zápasů předvedli opět velké zlepšení v idividuálních činnostech hry (vedení míče, kličky, střelba a především 1vs1 - na což se hodně zaměřujeme v tréninku a také v tom děti podporujeme), ale také v základech taktického jednání (nabíhání do volna a obsazování volných hráčů při držení míče soupeřem). I přes to, že se nám občas stalo, že kluci zapomněli na hráče za sebou a vnímali jen brankáře či jednoho hráče soupeře s míčem, byl zde vidět velký pokrok. Důležitá pro nás byla především jejich odvaha a dravost ve hře. Myslím, že byl u obou skupin vidět také velký posun na pozici brankáře, kde již kluci dokáží lépe předpovídat hru a podle toho se v brance chovají. Někteří k tomu mají větší předpoklady, ale stále chceme fungovat na tom principu, že do brány budeme dávat děti, které tam chtějí. Ne jen jednoho či dva, kterým to tam jde nejlépe.

Důležitým postřehem pro ná bylo to, že si děti turnaj užívaly i přes jeho nedobrou organizaci. Např. fanděním týmům soupeřů při zápasech, kde jsme zrovna nehráli. Chtěl bych také poděkovat rodičům, kteří se v průběhu tunaje snažili vzorně fandit a na děti nekřičeli pokyny. Věřím, že se i na dalších turnajích a zápasech budou rodiče prezentovat stejně jako v sobotu a nenechají se strhnout výsledkem, protože hra patří dětem. Na tomto turnaji se nám opět podařilo nastřílet spoustu branek. Tempo - žlutí skončili na krásném druhém místě ze sedmi týmů. Tempo - červení pak zakončili turnaj na parádním třetím místě celkem z pěti týmů.

Týmy ve skupině:

Žlutí:

ČAFC Praha, AFK Slavoj Podolí -dívky, AFK Slavoj Podolí, SK Střešovice 1911, Sokol Čestlice, Bohemians Praha 1905

Červení:

Bohemians Praha 1905, FK Brandýs, SK Petřín Plzeň, FD Jinočany