Středeční utkání s partnerským klubem z Modřan

03.11.2018

Ve středu jsme v rámci tréninkové jednotky odehráli utkání s týmem Modřan. Hrálo se celkem na 5 hřišť systémem 2vs2. Pro kluky, kteří zatím nedokáží vnímat větší počet hráčů na hřišti, to zajišťuje větší možnost dostat se mnohokrát v utkání k míči a lépe se tak učit i mít lepší prožitek ze hry. Pro některé to byla také první zkušenost se zápasem proti jinému klubu. Na každém hřišti se nám dařilo herně a kluci také nastříleli spoustu branek. Důležité pro nás bylo, aby kluci v tomto systému hry nestáli pouze před vlastní brankou, ale aby chtěli hlavně hrát a obehrávat spoupeře.

Stejně tak jako v tréninku se i v zápase kluci učí. Jde o neustálý učební proces. Každá chyba, která se v tomto učebním procesu vyskytne není tragédií, ale naopak učebním prostředkem. Z každé takovéto "chyby" se hráč do příšte poučí i díky otázkám, které mu pokládáme. Otázky hráče nutí k zamyšlení a hledání správného řešení, které si následně uloží do paměti. Je proto velmi důležité, aby jsme my trenéři i rodiče kluky v této snaze obehrávat protihráče maximálně podporovali a nevyžadovali pouhé využívání přihrávek. V danou chvíli by to bylo sice efektivnější vzhledem k dosažení výsledku, ale nikoliv v procesu učení. Učení má jednoznačně prioritu...